Vannas istaba agrāk un tagad

Vai jums iešana dušā ir kā neliels atvaļinājums? Mirklis, kas pieder tikai jums un ko varat veltīt savam ķermenim un dvēselei?

Laiks tikai sev. Kur mūsdienās vēl var pabūt pilnīgi viens? Pareizi – vannas istabā, mazgājoties dušā. Kamēr siltais ūdens lēnām tek lejā pa ādu un mīksta ūdens strūkla masē galvu, var atviegloti uzelpot. Pēc tam cilvēks ir ne tikai tīrs, bet arī atbrīvojies. Citiem vārdiem sakot: cilvēks jūtas labi savā ādā. Taču ūdens ne vienmēr ticis saistīts ar tīrību un atbrīvošanos. 17. gadsimtā un 18. gadsimta sākumā cilvēki nemazgājās ūdenī, jo ūdens tika uzskatīts par slimību pārnēsātāju un ierosinātāju, tam nonākot saskarē ar ādu.

Bērns mazgājas kublā
Geberit Citterio

Patiess komforts

Jums šķiet, ka vannas istaba ar dušu mūsdienās jau ir standarts? Jūs nekļūdāties, daudzās pasaules vietās tā arī ir. Vēl pavisam nesen, 19. gadsimtā, cilvēki apmeklēja publiskās mazgāšanās un pirts iestādes, lai gādātu par savu personīgo higiēnu, un arī mūsu vecvecāki vēl atceras, kā svētdienas vakaros visa ģimene sanāca kopā, lai viens pēc otra rindas kārtībā nomazgātos virtuvē sagatavotajā mazgāšanās traukā. Tikai divdesmitā gadsimta vidū vannas istaba kļuva par neatņemamu dzīvojamās telpas sastāvdaļu. Piecdesmitajos gados vannas istabas vizuālajam izskatam nebija lielas nozīmes, tai primāri bija jānodrošina ikdienas mazgāšanās vajadzības. Vannas istabas bija mazas, un lielākie centieni tika veltīti privātuma aizsardzībai. Tikai divtūkstošo gadu sākumā jaunās ķermeņa sajūtu kustības ietekmē vannas istabas kļuva atvērtākas un plašākas, no tām pazuda ziepjainās dušas kabīnes un atdalošās sienas.

Veselība rada labsajūtu

Mūsdienās izteiktā ķermeņa kulta ietvaros mēs arvien vairāk laika pavadām vannas istabā un esam izveidojuši savus labsajūtu veicinošos kopšanas rituālus. Kādā organizācijas “Gesellschaft für Konsumforschung” pētījumā 41 % respondentu atbildēja, ka vannas istaba viņiem ir svarīga privātā telpa. 70 % respondentu ļoti svarīga ir iespēja atslābināties. Priekšroka tiek dota labsajūtu veicinošām dušām, aromaterapijas programmām un īpašiem gaismas efektiem, kā arī skaņas un izklaides metodēm. Vēl viens būtisks pētījuma atklājums ir tas, ka 70 % respondentu vecumā virs 55 gadiem norādīja: “Personīgā higiēna man ir ļoti svarīgs priekšnoteikums, lai es justos jauns.”

Dušā iet arī ar acīm

Visiem, kas vannas istabā vēlas radīt ideāli omulīgu atmosfēru, ir jāņem vērā, ka atmosfēras radīšanai būtisks ir dizains, materiāli, telpas un mēbeļu organizācija, kā arī atbilstošs apgaismojums. Tikai augstvērtīgs aprīkojums kopā ar individuāliem personīgās higiēnas rituāliem spēj nodrošināt lielisku labsajūtu un radīt vietu, kas atbrīvošanās laikā dod iespēju ļauties radošām idejām.

Vienmēr aktuālākā informācija

Četri attēli saistībā ar Geberit Stories

Pierakstieties informatīvajam biļetenam tagad, lai nepalaistu garām nevienu jaunumu, notikumu vai norādes par vannas istabām. Iegūstiet jaunāko informāciju par aktuālajiem izstrādājumiem, svarīgākajiem datumiem un tādām tēmām kā tīrība, vietas ekonomija, komforts, dizains, lietošanas ērtums un bezšķēršļu pieejamība vannas istabā.

Abonēt informatīvo biļetenu

KĀDA VANNAS ISTABA IR PIEMĒROTA JUMS?

Pilnīgi nokomplektēta vannas istaba spēj izpildīt vairākas vēlmes un prasības. Taču kādas ir jūsu vajadzības? Vai jums ir būtisks vietas izmantojums, tīrība vai dizains? Vai meklējat ērti lietojamus izstrādājumus vai arī dodat priekšroku papildu komfortam, ko jums piedāvā, piemēram, Geberit AquaClean tualetes pods ar bidē funkciju? Vai arī jūs tīkojat iegūt universāli pielāgojamu dizainu? Neatkarīgi no jūsu individuālajām vajadzībām mūsu pārdomātie risinājumi vannas istabām atvieglos jūsu ikdienu.

Vairāk vietas vannas istabā
Tīrāka vannas istaba
Funkcionālāks vannas istabas dizains
Vairāk komforta vannas istabā
Bezšķēršļu piekļuve vannas istabā
Ērtāk lietojama vannas istaba