Vannas burbuļu baudītājs vai dušas cienītājs

Ūdenī? Jā, labprāt! Taču, kā siltais ūdens nonāk saskarē ar mūsu ādu? Uz jautājumu “Mazgāties vannāvai dušā?” nav viennozīmīgas atbildes. Daži cilvēki karsti aizstāv mazgāšanos vannā, savukārt citi ir pārliecināti, ka duša ir pats labākais risinājums. Taču kas ir labāk mātei dabai? Un kas ir saudzīgāk ādai?

Mērcēties vannā vai noskaloties dušā – ko un kad labāk darīt?

Rūpes par apkārtējo vidi

Ja ticat jaunākajiem statistikas datiem, tad, mazgājoties dušā, jūs ietaupāt līdz pat trīs reizes vairāk ūdens nekā vannojoties. Lai piepildītu vienu vannu, vidēji ir nepieciešami 150 litri ūdens. Savukārt piecu minūšu ilgas dušas laikā tiek patērēti maksimums 50 litri ūdens (ņemot vērā dušas galvu un ilgumu). Taupīgi rīkojoties ar ūdeni, šo daudzumu var samazināt līdz 30 litriem. Protams, šādā gadījumā ieziepēšanās laikā duša ir jāizslēdz. Starp citu: mazgāšanās dušā ir arī ekonomiskāka. Pilnībā piepildot vannu, jūsu ūdens patēriņa izmaksas ir piecas reizes augstākas nekā tad, ja jūs mazgātos dušā.

Ādas dēļ

Principā: īsa duša ādai ir daudz saudzīgāka nekā ilga mazgāšanās vannā – ja neņem vērā vannai pievienotos ķermeņa kopšanas līdzekļus. Ja āda ir vesela, katru dienu bez problēmām iespējams mazgāties dušā, nenodarot kaitējumu ādai. Taču būtu jāizvairās no mazgāšanās dušā vairākas reizes dienā, kā arī no pārāk ilgas mazgāšanās aukstā vai karstā dušā – it īpaši, ja jums ir sausa āda. Šādos gadījumos tiek nevajadzīgi kairināts ādas dabiskais aizsargslānis.

Secinājums

Īsa duša ir veselīgāka ādai un dabai draudzīgāka, jo taupa resursus. Tomēr, ja ziemā kārojas ieiet siltā vannā, to noteikti var darīt un tas neradīs nekādas problēmas. Arī šajā gadījumā ir jāievēro mērenība.

VIENMĒR AKTUĀLĀKĀ INFORMĀCIJA

Abonēt informatīvo biļetenu

Pierakstieties informatīvajam biļetenam tagad, lai nepalaistu garām nevienu jaunumu, notikumu vai norādes par vannas istabām. Iegūstiet jaunāko informāciju par aktuālajiem izstrādājumiem, svarīgākajiem datumiem un tādām tēmām kā tīrība, vietas ekonomija, komforts, dizains, lietošanas ērtums un bezšķēršļu pieejamība vannas istabā.

Abonēt informatīvo biļetenu

KĀDA VANNAS ISTABA IR PIEMĒROTA JUMS?

Pilnīgi nokomplektēta vannas istaba spēj izpildīt vairākas vēlmes un prasības. Taču kādas ir jūsu vajadzības? Vai jums ir būtisks vietas izmantojums, tīrība vai dizains? Vai meklējat ērti lietojamus izstrādājumus vai arī dodat priekšroku papildu komfortam, ko jums piedāvā, piemēram, Geberit AquaClean tualetes pods ar bidē funkciju? Vai arī jūs tīkojat iegūt universāli pielāgojamu dizainu? Neatkarīgi no jūsu individuālajām vajadzībām mūsu pārdomātie risinājumi vannas istabām atvieglos jūsu ikdienu.

Vairāk vietas vannas istabā
Tīrāka vannas istaba
Funkcionālāks vannas istabas dizains
Vairāk komforta vannas istabā
Bezšķēršļu piekļuve vannas istabā
Ērtāk lietojama vannas istaba