Gaisīgs vieglumsFerring Pharmaceuticals, Kastrup (DK)

Jaunais farmācijas uzņēmuma Ferring Pharmaceuticals Kastrupā (Dānija) praktiski karājas virs ūdens. Lai nodrošinātu konstrukcijas optisko vieglumu, bija nepieciešama Geberit zināšanas un pieredze.

Farmācijas uzņēmuma Ferring Pharmaceuticals jaunā mītne katrā ziņā piesaista skatienu. Tā atrodas Kastrupā, Kopenhāgenas nomalē. Mītnes sešstāvīgie torņi paceļas virs zemākas apbūves. Atrašanās vietai piemīt ēkas rakstur pastiprinošs efekts — to no trīs pusēm ieskauj ūdens, un trīsstūrveida ēka iezīmē robežu starp zemi un ūdeni.

Skats uz jūru

To nodrošina arī ēkas stikla fasāde. No iekšpuses ēka piedāvā elpu aizraujošu skatu uz Ēresunda šaurumu starp Kopenhāgenu Dānijā un Malmi Zviedrijā. Tajā pašā laikā gaisma ir viegli ieplūst interjerā, veidojot gaismas pielietas biroju, ieejas vestibila, kafejnīcas un konferenču telpas.

Ēkas centrā atrodas ātrijs — iekštelpa, no kuras ap to esošajām telpām var piekļūt, izmantojot kāpnes vai liftus ar stikla sienām. Par dabisko gaismu virs ātrija gādā stikla kupols.

Īpašs jumts

Šī stikla jumta būvniecība šajā projektā bija arī viens no lielākajiem Foster&Partners arhitektu izaicinājumiem. Ēkas atrašanās pie Baltijas jūras prasa augstas stiprības konstrukciju, jo tai ir jābūt noturīgai pret vēju un laika apstākļu iedarbību arī ziemas vētru laikā. Lietusūdens novadīšana no milzīgā kupolveida jumta un jumta pārkare trīs pusēs uzņēmumam Geberit sagādāja neparastu uzdevumu. Šajā projektā Geberit piegādāja ne tikai ūdensapgādes sistēmas, bet arī Pluvia lietusūdens noteksistēmu. “Mūsu tehniskajam departamentam bija jāveic īpaši aprēķini, lai atrastu pareizo novietojumu un konstrukciju Pluvia noteksistēmas uzstādīšanai,” saka Lennarth Dahl, kurš konsultēja būvniecības uzņēmumu Dtek par Geberit produktu izmantošanu. “Lai lietusūdens noteksistēma darbotos optimāli, mums bija jāņem vērā tas, kā lietus ūdens varētu tecēt no kupola uz jumtu.”

Lietusūdens noteksistēmas konstrukcijā ir ņemti vērā īpašie ēkas atrašanās vietā pastāvošie vēja un nokrišņu apstākļi. Tā palīdz nodrošināt, ka, raugoties no tālienes un tuvuma, liekas, ka ēka un tās stikla apšuvums karājas gaisā.

informāciju

foto galerija