Ideālais montāžas augstums

Vannas istabas elementu montāžas augstums ir svarīgs gan pieaugušajiem, gan bērniem

Pārāk zemu uzstādīta izlietne ir ļoti kaitinoša. Nemitīgā liekšanās ik dienu atgādina, ka vannas istabas plānošanas laikā netika padomāts par ļoti svarīgu aspektu: montāžas augstumu.

Kādā augstumā ir jāuzstāda izlietne, tualetes pods vai spoguļskapis? Atbilde ir pavisam vienkārša: tas ir atkarīgs no situācijas. Galvenokārt no tā, vai lietotājs ir pieaugušais vai bērns, vesels cilvēks vai cilvēks ar kustību traucējumiem. Cilvēkiem, kuri ir aptuveni 176 cm gari, problēmu nav. Viņiem ir piemērots standartos noteiktais montāžas augstums. Tomēr, ja persona ir garāka, 80 cm izlietnes augstums ir par zemu. Arī tualetes poda standarta 40 cm augstums var būt pārāk zems. Šādā gadījumā persona, visticamāk, nevis sēž uz tualetes poda, bet tup, kas anatomiski ir veselīgāk, taču apgrūtina piecelšanos.

Nesaņemot citus norādījumus, montāžas speciālisti uzstāda sanitāros elementus standarta augstumā. Ja nepieciešams atšķirīgs montāžas augstums, par to ir iepriekš atsevišķi jāvienojas ar montāžas darbus veicošo uzņēmumu vai arhitektu biroju. Turklāt īsi pirms uzstādīšanas darbu veikšanas attiecīgajam darbu izpildītājam ir jāatgādina par šādu vienošanos.

To nosaka standarts

Cilvēki ir atšķirīgi, un līdz ar to atšķiras arī ideālais montāžas augstums. Ja pasūtītājs nav norādījis citādi, montāžas darbu izpildītāji vannas istabas elementus uzstāda atbilstoši standartu prasībām.

 • Spogulis vai spoguļskapis
  No 100 cm līdz 180 cm. Šajā gadījumā ir jāizvērtē, vai spoguli ērti ir nepieciešams lietot arī īsākiem cilvēkiem.
 • Izlietne
  80 cm (standarts), Geberit ieteikums: 85 cm
 • Pakaramie
  110 cm
 • Tualetes pods
  40 cm (standarts), Geberit ieteikums: 45 cm

VIENMĒR AKTUĀLĀKĀ INFORMĀCIJA

Abonēt informatīvo biļetenu

Pierakstieties informatīvajam biļetenam tagad, lai nepalaistu garām nevienu jaunumu, notikumu vai norādes par vannas istabām. Iegūstiet jaunāko informāciju par aktuālajiem izstrādājumiem, svarīgākajiem datumiem un tādām tēmām kā tīrība, vietas ekonomija, komforts, dizains, lietošanas ērtums un bezšķēršļu pieejamība vannas istabā.

Abonēt informatīvo biļetenu