Plašuma sajūta vannas istabā

Manipulācijas ar slīpo jumtu – tikai tā vannas istabu iespējams izbūt augšējā stāvā.

Katrs, kuram ir pieejama šāda telpa, reiz sev ir jautājis: darīt to vai nedarīt? Jumta stāva izbūve daudziem ir sirdslieta – karsta vēlme, kas tiek apdomāta vairākas reizes gadā.

Vannas istaba jumta stāvā
Jumta stāva vannas istabas rasējums ar optimālo augstumu norādēm

Mainīgs lielums

Tie, kas galu galā uzdrošinās to darīt, atklāj jaunus komforta apvāršņus. Ļoti pievilcīga ir ideja vismaz daļu no telpas izmantot kā vannas istabu. Mazgāšanās zona tieši zem jumta? Tieši tā. Taču uzmanieties, jo izskats var būt maldinošs. Plānā attēlotie iespaidīgie izmēri patiesībā var sarauties līdz parastam izmēram. To ietekmē slīpie jumti, kas var ievērojami samazināt faktiski pieejamo telpu.

Plānošanas jautājums

Lai optimāli izmantotu pieejamo vietu, galvenais ir nodrošināt labu izkārtojumu. Vai nepieciešams ievietot gan tualetes podu, gan izlietni, gan dušu, gan vannu? Vai man ir vajadzīga vienkāršā vai dubultā izlietne? Duša vai vanna? Un vēl daudzi citi jautājumi. Kad individuālās vajadzības ir noskaidrotas un vēlmes ir saskaņotas ar pieejamajiem līdzekļiem, ir jādomā par optimālu telpas iekārtojumu. Daži kritēriji ir neapspriežami: dušai un spoguļskapim virs izlietnes ir nepieciešams vislielākais augstums, savukārt tualetes podam ir nepieciešama pietiekama vieta ceļgalu augstumā, tādēļ arī sienas posmam zem slīpā jumta ir jābūt pietiekami augstam. Tas pats attiecas arī uz vannu, kuru ir paredzēts izmantot, tikai atrodoties guļus stāvoklī. Protams, ir jādomā ne tikai par katram atsevišķajam izstrādājumam nepieciešamo vietu, bet arī šīs vannas istabas lietotāju, lai viņam vai viņai nebūtu jābaidās atsist galvu.

Tā iet, ja viss ir pārdomāts

Pakāpeniski visi sapņu vannas istabas elementi atrod savu ideālo vietu. Taču, protams, ar to nav gana. Pēc tam ar pāris atjautīgām darbībām ir nepieciešams radīt jumta dzīvokļa sajūtu – tas arī ir vingrinājuma uzdevums. Nepārtraukts flīžu raksts, kas pāriet uz grīdas līmeņa dušu, ir solis pareizajā virzienā. Un tā kā zem jumta parasti ir maz dabiskā apgaismojuma, jāizmanto gaišas krāsas. Un vēl: jumta stāva vannas istaba nav iedomājama bez nišām (jo tās piešķir šādām telpām šarmu). Tās jāizmanto pārdomāti, taču šādam lietojumam obligāti nav jābūt praktiskam: skaists dekoratīvais elements, kas novietots pareizajā vietā, var radīt vēlamo efektu.

Vienmēr aktuālākā informācija

Četri attēli saistībā ar Geberit Stories

Pierakstieties informatīvajam biļetenam tagad, lai nepalaistu garām nevienu jaunumu, notikumu vai norādes par vannas istabām. Iegūstiet jaunāko informāciju par aktuālajiem izstrādājumiem, svarīgākajiem datumiem un tādām tēmām kā tīrība, vietas ekonomija, komforts, dizains, lietošanas ērtums un bezšķēršļu pieejamība vannas istabā.

Abonēt informatīvo biļetenu