Naktslampiņas funkcija

Vāji apgaismes ķermeņi palīdz orientēties tumsā

Ja nezinājāt: nakts vidū pilns urīnpūslis uzreiz liek par sevi zināt un pamodina pat no visdziļākā miega. Tualetes apmeklējums ir neizbēgams. Vāji apgaismes ķermeņi var palīdzēt tumsā atrast ceļu līdz tualetei, jo, neskatoties uz pamošanos, organisms vēl aizvien ir pusaizmidzis. Šādu reakciju organismā izraisa melatonīns. Miegu veicinošais hormons atbild par to, ka nakts laikā ķermenis praktiski automātiski pāriet miega režīmā.

Veselīgs miegs ir ļoti svarīgs. Ja cilvēks nav pienācīgi izgulējies, tad dienas laikā viņš nespēj darboties ar pilnu atdevi. Lai tualetes apmeklējuma nepieciešamība pilnībā neizsistu iekšējo pulksteni no ritma un cilvēks pēc apmeklējuma varētu pēc iespējas ātrāk atgriezties ciešā miegā, jāņem vērā tālāk norādītais.

  • Spilgta gaisma var negatīvi ietekmēt bioloģisko pulksteni un palēnināt melatonīna ražošanu. Tādēļ, ja vien iespējams, pa ceļam uz tualeti neslēdziet gaismu vai izmantojiet naktslampiņu ar aptumšošanas funkciju.
  • Novērsiet gaismas ar augstu zilo starojumu. Tās kavē melatonīna ražošanu, kas ir nepieciešams, lai ātri varētu atgriezties miegā, dodot signālu ķermenim, ka nakts ir beigusies.
  • Aprīkojiet vannas istabu ar orientācijas gaismām un kustību sensoriem, kas pēc aktivizēšanas jums varēs parādīt ceļu uz tualeti. Šādi apgaismes ķermeņi parasti ir maigi un vāji. Tā rezultātā tiks izgaismota tikai galamērķa vieta – tualete.

VIENMĒR AKTUĀLĀKĀ INFORMĀCIJA

Abonēt informatīvo biļetenu

Pierakstieties informatīvajam biļetenam tagad, lai nepalaistu garām nevienu jaunumu, notikumu vai norādes par vannas istabām. Iegūstiet jaunāko informāciju par aktuālajiem izstrādājumiem, svarīgākajiem datumiem un tādām tēmām kā tīrība, vietas ekonomija, komforts, dizains, lietošanas ērtums un bezšķēršļu pieejamība vannas istabā.

Abonēt informatīvo biļetenu