Ilgtspēja sanitārajā nozarēMūsu ieguldījums

Kā globāli aktīvs, sanitāro tehnoloģiju jomā specializējies koncerns Geberit vēlas uzņemties vadošo lomu transformācijā uz ilgtspējīgu sanitārtehnikas nozari. Mūsu inovatīvie, augstas kvalitātes un izturīgie sanitārtehnikas izstrādājumi pozitīvi ietekmē nozari, sabiedrību un vidi.

Jau vairāk nekā 30 gadus mēs esam konsekventi saskaņojuši savu stratēģiju ar ilgtspējīgiem aspektiem – visā produkta dzīves ciklā. Šī apņemšanās veido svarīgu pamatu uzņēmuma ilgtermiņa panākumiem. Mēs uzskatām, ka lielākais ieguldījums, ko varam sniegt aprites ekonomikā, ir noteikt arvien jaunus izstrādājumu kvalitātes un izturības standartus.

Geberit izstrādājumi parasti tiek izmantoti gadu desmitiem. Nereti kalpošanas laiks pārsniedz 50 gadus, piemēram, no plastmasas izgatavotām kanalizācijas caurulēm. Turklāt Geberit nodrošina 50 gadu rezerves daļu pieejamību visām zemapmetuma skalojamo kastu un noskalošanas paneļu maināmajām mehāniskajām daļām. Tas neattiecas tikai uz īpašām elektronisko izstrādājumu funkcijām (piemēram, uz sanitārās skalošanas ierīci vai DuoFresh smaku nosūkšanas iekārtu). Nodrošinot rezerves daļu pieejamību 25 gadu garumā, tiek sniegts svarīgs ieguldījums ilgam kalpošanas laikam. Tāpat to veicina arī apņemšanās nodrošināt jauno produktu savietojamību ar priekšgājēju versijām. Tādējādi mēs atvieglojam būvniecības partneriem bieži vien plašā prasību kataloga izpildi attiecībā uz sertificētiem, ilgtspējīgiem būvniecības projektiem.

Saistoša ilgtspējības stratēģija

Pirms vairāk nekā 30 gadiem Geberit izstrādāja savu pirmo vides stratēģiju un īstenoja konkrētus pasākumus. Gadu gaitā šī stratēģija pakāpeniski tika paplašināta, izveidojot visaptverošu ilgtspējības stratēģiju. Tās pamatā ir Apvienoto Nāciju Organizācijas Dienaskārtība 2030 un tās 17 ilgtspējīgas attīstības mērķi.

Geberit uzmanības centrā ir 6. mērķis “Tīrs ūdens un sanitārija” un 11. mērķis “Ilgtspējīgas pilsētas un kopienas”. Turklāt ievērojams ieguldījums tiek sniegts arī “Cienīga darba un ekonomiskās izaugsmes” (8. mērķis) un “Ražošanas, inovāciju un infrastruktūras” (9. mērķis) jomā.

Visi vienuviet

Resursus taupoši izstrādājumi ar ilgu kalpošanas mūžu

Produktu vides deklarācijas (EPD)

Svarīgs informācijas avots būvniekiem, investoriem, biznesa partneriem un citiem lēmumu pieņēmējiem ir produktu vides deklarācijas jeb EPD (EPD: Environmental Product Declaration). Tie sniedz informāciju par būvizstrādājumu ekoloģisko nospiedumu un ir balstīti uz detalizētu aprites cikla novērtējumu.

Produkti ar trešo pušu apstiprinātām produktu vides deklarācijām veido 30 % no Geberit koncerna pārdošanas apjoma. Tādējādi mēs piedāvājam plašu tādu izstrādājumu klāstu ēkām, kuri ir izstrādāti saskaņā ar augstākajiem ilgtspējības standartiem, piemēram, Minergie, DGNB, BREEAM vai LEED.

Lejupielādēt EPD

Padomi un ieteikumi ilgtspējīgai rīcībai ikdienā

Ūdens patēriņa samazināšana

Ūdens ietaupīšanas padomi

Sieviete atver ūdens krānu un pārbauda ūdens plūsmas intensitāti un temperatūru (© Geberit)

Rūpīga rīcība ar ūdeni kā resursu ir jēgpilna. Izmantojot šos sešus padomus, varat ievērojami samazināt ūdens patēriņu vannas istabā.

Sāciet taupīt ūdeni jau tagad!