Traipi vannas istabā,
ko rada matu krāsa un balinātāji
Atkaļķošanas līdzekļi, nagu laka, matu krāsa: visa veida šķidrumi un sadzīves līdzekļi var radīt traipus vannas istabā. Dažus no tiem var izvairīties, veicot dažus vienkāršus piesardzības pasākumus. Pretējā gadījumā tas ir atkarīgs no pareizā tīrīšanas līdzekļa un metodes. Mēs sniedzam padomus un ieteikumus, kā izvairīties no traipiem vannas istabā vai atbrīvoties no tiem.
Matu krāsa
Problēma: Negadījumi var notikt diezgan viegli, kad vannas istabā krāsojat vai balināt matus. Matu krāsas un balinātāji bieži satur ķīmiskas vielas, piemēram, ūdeņraža peroksīdu. Tie var ieēsties vannas istabas mēbeļu vai plastmasas, piemēram, tualetes poda vāka, pārklātajās virsmās, radot nepievilcīgus brūnus traipus, kurus parasti nevar noņemt.
Risinājums: rīkojieties pēc iespējas ātrāk. Krāsojot vai balinot matus, katram gadījumam vienmēr paņemiet līdzi mitru drānu vai sūkli. Noņemiet un pilnībā notīriet traipus, jo pretējā gadījumā jūs vēlāk nevarēsit no tiem atbrīvoties.
Vannas istabas tīrīšanas līdzeklis
Problēma: higiēnas un vannas istabas tīrīšanas līdzekļi bieži satur hloru. Hlors var sabojāt daudzas vannas istabas virsmas – izlietni, tualeti un dušu – ja tīrīšanas līdzekli atstāj iedarboties pārāk ilgi. Šķidrums tad, piemēram, radīs korozijas pazīmes uz krāniem un izpildmehānisma plāksnēm vai dzeltenus plankumus uz plastmasas daļām.
Risinājums: rūpīgi izvēlieties tīrīšanas līdzekli. Izmantojiet līdzekļus, kas satur etiķskābi vai citronskābi. Tie ir daudz mazāk agresīvi nekā hlors. Ļaujiet aģentam īsu laiku iedarboties un pēc tam noņemiet ar tīru drānu un lielu daudzumu tīra ūdens.
Nagu laka
Problēma: nagu laka un nagu lakas noņēmējs satur šķīdinātājus, piemēram, tīru acetonu. Cita starpā acetons uzbrūk plastmasai un pārklātām virsmām vannas istabā. Sliktākajā gadījumā šāda veida kosmētikas traips var izraisīt virsmu pūšļu veidošanos.
Risinājums: Ja no nagu lakas vai nagu lakas noņēmēja pudelītes iztecē vai šķidrums kaut kādā veidā nokļūst uz plastmasas virsmām, ir tikai viena lieta: jāreaģē ātri un neļauj kam uz tās nožūt. Izmantojiet mīkstu, sausu drānu un uzmanīgi notīriet nagu lakas traipu. Neberziet, jo pretējā gadījumā nagu laka izkliedēsies.
Atkaļķošanas līdzekļi
Problēma: Atkaļķošanas līdzekļi var atstāt ļoti nepatīkamus traipus uz krāniem, jo tie parasti satur skābes, piemēram, sālsskābi. Iespējams, ka dienas beigās esat spējis noņemt kaļķakmens nogulsnes, taču esat radījis daudz sliktākus traipus vannas istabā.
Risinājums: Vienmēr ievērojiet atkaļķošanas līdzekļa lietošanas laiku un pēc tam noskalojiet skartās vietas ar lielu daudzumu ūdens. Bet patiesībā jūs varat novērst kaļķakmens veidošanos daudz agrāk. Tā vietā, lai atkaļķotu, mitros krānus vienmēr vajadzētu nosusināt ar mīkstu mikrošķiedras drānu. Tas ir veids, kā izvairīties no neizskatīgi baltu kaļķakmens nosēdumu veidošanās.
WC tīrīšanas līdzekļi
Problēma: tualetes poda tīrīšanas līdzekļi un tualetes cilpas var radīt dzeltenus vai zilus traipus uz tualetes poda vāka un sēdekļa. Un no traipiem praktiski nav iespējams atbrīvoties, tiklīdz tie ir tur. Kairinoša problēma jūsu vannas istabā.
Risinājums: tualetes podā izmantojiet tikai tualetes tīrīšanas līdzekļus un cilpiņas un izvairieties no to saskares ar citām vannas istabas virsmām. Ja tie nokļūst uz tualetes plastmasas daļām, vienmēr ātri nomazgājiet pēdas ar mitru, absorbējošu drānu vai sūkli, lai vispirms novērstu traipu veidošanos.