Daudzveidīgā baltā krāsa

Vai esat kādreiz domājis, kādēļ baltā krāsa ir tik ļoti iecienīta vannas istabās, turklāt secinot, ka šī krāsa ne vienmēr izskatās vienādi balta?

Ikviens, kurš kādreiz ir bijis būvmateriālu veikalā un stāvējis pie baltās krāsas plaukta, zina, ka baltajai krāsai ir daudz nokrāsu. Pastāv apmēram 100 uzskaitīti baltās krāsas toņi. Izvēlei ir pieejams gan sentimentāli balts, gan polārbalts, gan ziloņkaula balts, un jūs pavisam noteikti kādreiz esat redzējis apzīmējumu “Alpu balts”.

Kas ir Alpu baltā krāsa?

Alpu baltais ir nedaudz siltāks baltais tonis, ko 1987. gadā Eiropas Sanitārā porcelāna nozares asociācija definēja kā īpaši vannas istabām paredzētu toni, un šī iemesla dēļ tas bieži vien tiek dēvēts par sanitāri balto toni. Tas atbilst RAL signālbaltajam krāsas tonim un ir ļoti neitrāls. Alpu baltā toņa uzdevums ir nodrošināt svaigumu, optiski palielināt telpu un padarīt vannas istabu gaišāku. Turklāt šī krāsa iemieso higiēnu un tīrību. Principā visiem baltās krāsas toņiem ir piemērojams tālāk norādītais. Dzeltenākie toņi padara istabu siltāku un patīkamāku. Vēsākie zilie un pelēkie toņi rada tiešu un atturīgu iespaidu. Būtībā ir jāņem vērā, ka konkrēta baltās krāsas toņa materiāli, piemēram, plastmasas, stikla vai sanitārā porcelāna materiāli, var radīt atšķirīgu iespaidu. Tas ir saistīts ar mūsu redzes īpatnībām.

Kā darbojas mūsu krāsu uztvere?

Redzei būtiski ir trīs aspekti: gaismas avots, aplūkojamais objekts un pats novērotājs, jo mūsu krāsu un objektu uztvere ir atkarīga no acu un smadzeņu saspēles. Kritiski svarīgi mūsu krāsu uztverei ir tas, kā konkrētais priekšmets atstaro gaismu. Ja gaisma tiek atstarota par visiem 100 %, mēs redzam tīri baltu krāsu. Ja gaisma netiek atstarota, mēs redzam melnu. Liela nozīme ir arī virsmas tekstūrai: saskrāpēta tualetes poda vāka krāsa atšķirsies no nesaskrāpēta tualetes poda vāka krāsas.

Vannas istabās ļoti iecienīti ir neitrālie krāsu toņi

Arī mūsdienās ļoti daudzas vannas istabas vēl aizvien ir klasiski baltas. Tāpat kā virtuvi arī vannas istabu daudzi cilvēki iekārto, izvēloties mūžam aktuālu dizainu un aprīkojumu. Tas arī izskaidro to, kādēļ daudzi cilvēki izvēlas neitrālus krāsu toņus. Baltā nav modes krāsa. Tā lieliski saskan ar visu, un gadījumos, ja kaut kas saplīst, to ir vieglāk nomainīt nekā elementu modernā krāsā.

Nepieciešams radošs pieskāriens

“Izveidot vannas istabu vienotā tonī, kur visi priekšmeti ir vienā baltās krāsas nokrāsā, ir ļoti sarežģīti,” saka Geberit krāsu un materiālu speciālists Martins Rorers (Martin Rohrer). Viņš iesaka: “Ideālajā gadījumā iegādājieties viena ražotāja vai vienas sērijas keramikas sanitārtehnikas izstrādājumus – tādējādi jūs nodrošināsiet, ka, piemēram, izlietnes un tualetes poda krāsa neatšķirsies – un spēlējieties ar kontrastiem. Kombinējiet baltos keramikas izstrādājumus ar koka mēbelēm vai citām krāsām. Tiem, kas tik un tā vēlas pēc iespējas ieturēt klasiski baltos toņus, es iesaku izmantot krāsainus aksesuārus, piemēram, vannas istabas tekstilmateriālus, un pievienot vannas istabai tik daudz krāsu, lai panāktu harmonisku līdzsvaru.”

Vannas istabas izstrādājumi

Vienmēr aktuālākā informācija

Četri attēli saistībā ar Geberit Stories

Pierakstieties informatīvajam biļetenam tagad, lai nepalaistu garām nevienu jaunumu, notikumu vai norādes par vannas istabām. Iegūstiet jaunāko informāciju par aktuālajiem izstrādājumiem, svarīgākajiem datumiem un tādām tēmām kā tīrība, vietas ekonomija, komforts, dizains, lietošanas ērtums un bezšķēršļu pieejamība vannas istabā.

Abonēt informatīvo biļetenu

KĀDA VANNAS ISTABA IR PIEMĒROTA JUMS?

Pilnīgi nokomplektēta vannas istaba spēj izpildīt vairākas vēlmes un prasības. Taču kādas ir jūsu vajadzības? Vai jums ir būtisks vietas izmantojums, tīrība vai dizains? Vai meklējat ērti lietojamus izstrādājumus vai arī dodat priekšroku papildu komfortam, ko jums piedāvā, piemēram, Geberit AquaClean tualetes pods ar bidē funkciju? Vai arī jūs tīkojat iegūt universāli pielāgojamu dizainu? Neatkarīgi no jūsu individuālajām vajadzībām mūsu pārdomātie risinājumi vannas istabām atvieglos jūsu ikdienu.

Vairāk vietas vannas istabā
Tīrāka vannas istaba
Funkcionālāks vannas istabas dizains
Vairāk komforta vannas istabā
Bezšķēršļu piekļuve vannas istabā
Ērtāk lietojama vannas istaba