Koka akcenti vannas istabai

Ilgu laiku koks tika uzskatīts par sliktu materiālu vannas istabām. Tam pamatā bija uzskats, ka tie rada strauju pelējuma veidošanās risku. Šāds uzskats ir patiešām pārsteidzošs, jo koks ilgstoši ir pierādījis savu vērtību un tiek izmantots, piemēram, kuģu un logu ražošanā. Šajās jomās pavisam noteikti nav iespējams izvairīties no saskares ar ūdeni. Tāpat masīvkoka mēbeles tiek ilgstoši uzstādītas arī virtuvēs, kur tās ir pakļautas tvaiku iedarbībai un šļakstiem.

Izmaiņas uzskatos par koka izmantošanu vannas istabā notiek lēnām. Dabīgs koks ir sastopams grīdās, sienu paneļos un vannas istabas mēbelēs, kā arīizlietnesarvien biežāk tiek uzstādītas uz skaistiem masīvkoka izlietnes galdiņiem un šobrīd ir pieejamas arī koka vannas un izlietnes.

Tomēr ir pierādīts, ka: koks ir labs telpas klimatam

Koks ir dzīvs materiāls, respektīvi: koks spēj uzņemt un pēc tam atbrīvot mitrumu. Tas pozitīvi un veselīgi ietekmē klimatu telpā. Turklāt, pateicoties augstajai skābuma pakāpei, atsevišķi koku veidi ir pazīstami to antibakteriālo īpašību dēļ. Vannas istabās, kur nepieciešama augsta higiēna, šādas īpašības nāk tikai par labu.

Kas jāņem vērā, izmantojot koku vannas istabā

 • Neapstrādātam kokam vannas istabā nav vietas. Visi kokmateriāli ir jāapstrādā ar eļļām, grunti vai laku, lai novērstu mitruma iekļūšanu materiālā. Tas attiecas arī grīdas un karkasa koka elementu rievām un iekarēm.
 • Būtiski ir izvēlēties pareizu koka veidu. Tiek izmantoti “mierīgie koki”, respektīvi cieti un smagi koku veidi, jo tie ir īpaši noturīgi pret mitrumu. Pirms pirkuma veikšanas vislabāk ir konsultēties ar speciālistu. Daži no šiem kokiem ir riekstkoks, Āfrikas venge, parastā egle un lapegle.
 • Grīdām vienmēr jābūt pilnībā izolētām. Būtiski malu savienojuma vietas pārklāt ar hermētiķi.
 • Koka sienu paneļiem vienmēr ir jānodrošina vēdināšana no aizmugures.

Speciālistu norādes

 • Vietās, kur pastāv ūdens izšļakstīšanās risks, labāk nelietot priedes kokmateriālus, jo ilgstošas ūdens iedarbības rezultātā tie kļūst zili.
 • Arī ozols ne vienmēr ir labs risinājums. Šādi izstrādājumi ne tikai ir ļoti cieti, bet tīrīšanas līdzekļu uzklāšanas rezultātā uz tiem ātri veidojas traipi.
 • Vannas istabās neizmantojiet arī tādus sarkanos kokus kā merbavs un jatoba, jo mitruma iedarbībā tiem ātri veidojas neglīti plankumi.
 • Starp citu: ievērojot iepriekš sniegtos norādījumus, jūs varat iztikt bez koka izstrādājumu apstrādes ar ķīmiskām vielām pret sēnītēm un insektiem.

Vienkārši kopšanas noteikumi

 • Izsmidzināto ūdeni vannas istabā būtu vēlams satīrīt uzreiz, lai ūdens pilītes nevarētu iesūkties kokā.
 • Raugiet, lai uz koka izstrādājumiem netiktu uzklāti kodīgi tīrīšanas līdzekļi.
 • Mitrums nedrīkst iesūkties kokā. Izmantojot eļļotu koku, tam regulāri jāuzklāj kopšanas eļļa. Tādējādi koks nevar uzpūsties, ir pilnībā aizsargāts un atgrūž arī netīrumus.
 • Arī vannas istabā: laba vēdināšana ir būtiskākais elements.
 • Parasti koka virsmas ir pietiekami noslaucīt ar mitru drānu.

Vannas istabas izstrādājumi

VIENMĒR AKTUĀLĀKĀ INFORMĀCIJA

Abonēt informatīvo biļetenu

Pierakstieties informatīvajam biļetenam tagad, lai nepalaistu garām nevienu jaunumu, notikumu vai norādes par vannas istabām. Iegūstiet jaunāko informāciju par aktuālajiem izstrādājumiem, svarīgākajiem datumiem un tādām tēmām kā tīrība, vietas ekonomija, komforts, dizains, lietošanas ērtums un bezšķēršļu pieejamība vannas istabā.

Abonēt informatīvo biļetenu

KĀDA VANNAS ISTABA IR PIEMĒROTA JUMS?

Pilnīgi nokomplektēta vannas istaba spēj izpildīt vairākas vēlmes un prasības. Taču kādas ir jūsu vajadzības? Vai jums ir būtisks vietas izmantojums, tīrība vai dizains? Vai meklējat ērti lietojamus izstrādājumus vai arī dodat priekšroku papildu komfortam, ko jums piedāvā, piemēram, Geberit AquaClean tualetes pods ar bidē funkciju? Vai arī jūs tīkojat iegūt universāli pielāgojamu dizainu? Neatkarīgi no jūsu individuālajām vajadzībām mūsu pārdomātie risinājumi vannas istabām atvieglos jūsu ikdienu.

Vairāk vietas vannas istabā
Tīrāka vannas istaba
Funkcionālāks vannas istabas dizains
Vairāk komforta vannas istabā
Bezšķēršļu piekļuve vannas istabā
Ērtāk lietojama vannas istaba